Umowa z Uzdrowiskiem Jańskie Łaźnie

Umowa z Uzdrowiskiem Jańskie Łaźnie

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze podpisała porozumienie partnerskie z Uzdrowiskiem Jańskie Łaźnie w Republice Czeskiej. Umowa przewiduje między innymi możliwość realizacji staży w Uzdrowisku przez naszych studentów i absolwentów kierunków medycznych, głównie fizjoterapii. Współpraca z Uzdrowiskiem ma też na celu podnoszenie jakości kształcenia na tym kierunku.

Porozumienie uroczyście podpisano 11.09.2017 podczas wizyty delegacji polskiej w Jańskich Łaźniach. Uczestniczyli w niej Rektor KPSW Profesor Marian Ursel, Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego, dr Wioletta Palczewska, Kierownik Zakładu Fizjoterapii dr Dorota Cichoń oraz Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Zagranicą, mgr Kamila Biniek. Uzdrowisko Jańskie Łaźnie reprezentował m.in. dyrektor Martin Voženílek, panie Soňa Mičánková i Lenka Janovcová oraz fizjoterapeuta Krzysztof Majerski. Mgr Krzysztof Majerski, jeden z pierwszych absolwentów naszej uczelni, dzięki sumiennej pracy awansował do funkcji zastępcy kierownika rehabilitacji w Uzdrowisku. Do pracy w Republice Czeskiej zachęcił wielu polskich kolegów. Przyciągają ich wyższe niż w Polsce zarobki oraz możliwości doskonalenia zawodowego, finansowane przez zakład.

Wszyscy studenci i absolwenci fizjoterapii KPSW mają teraz możliwość realizacji praktyk w Uzdrowisku Jańskie Łaźnie. Jeśli zakwalifikują się do udziału Programie Erasmus+, otrzymają 500 Euro miesięcznie na realizację stażu, który musi trwać minimum dwa miesiące. Szczegóły na temat organizacji Programu Erasmus+ znajdują się tutaj. Również studenci i absolwenci innych kierunków, zwłaszcza kierunków medycznych, mogą próbować zorganizować sobie praktykę w Uzdrowisku, dzięki otwartości naszych partnerów. KPSW otrzymało również zaproszenie do udziału w specjalistycznych sympozjach naukowych organizowanych przez Uzdrowisko.

Podczas wizyty w Uzdrowisku w ubiegłym tygodniu przedstawiciele KPSW mogli porozmawiać z absolwentami, którzy zakończyli właśnie praktyki wakacyjne w tej instytucji: Magdaleną Konieczek, Martą Misiurą i Kamilem Golianem, i absolwentką, która je dopiero rozpoczęła: Eweliną Tomczak. Magda i Kamil przepracowali w Uzdrowisku już kolejne wakacje. Swoimi doświadczeniami z roku 2016 podzielili się między innymi w artykule na stronie internetowej KPSW (link).

Jańskie Łaźnie, znajdujące się bardzo blisko polskiej granicy, dysponują atrakcyjnym zapleczem turystycznym. W lipcu 2017 otwarto tam nowo wybudowany obiekt „Scieżka w koronach drzew”. W zimie do tej miejscowości turystów przyciągają liczne trasy narciarskie. Gospodarze Uzdrowiska pokazali delegacji z Polski cały ośrodek leczniczy, gdzie znajduje się między innymi basen, dostępny również dla osób z zewnątrz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: Kamila Biniek

1
3
4
5
6
7
8
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
instagram
instagram
instagram