pielęgniarstwo licencjackie

pielęgniarstwo licencjackie
Rejestracja online

Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo?

Jeden z najbardziej pożądanych zawodów na lokalnym rynku pracy. Studia przygotowują wykwalifikowaną kadrę do samodzielnego pełnienia roli zawodowej, świadczenia wysokiego poziomu usług medycznych, promocji i edukacji zdrowotnej, wobec człowieka w zdrowiu i chorobie, w każdym okresie jego życia.
 
Absolwenci mogą ubiegać się o pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym: szpitalach, podstawowej opiece zdrowotnej, medycynie szkolnej, zakładach opiekuńczo-pielęgnacyjnych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej, sanatoriach, jednostkach systemu ratownictwa medycznego.
 
Intensywnie postępujący rozwój nauki i techniki oraz konieczność dostosowania się do wymogów Unii Europejskiej zrodziło potrzebę zdobywania coraz wyższych kwalifikacji w tym zawodzie. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom proponujemy przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom pogłębianie wiedzy w trakcie studiów i podnoszenie kwalifikacji zawodowych podczas organizowanych specjalnie dla nich kursów doszkalających.
 
Dyplom pielęgniarski uprawnia do wykonywania zawodu na terenie UE i państw stowarzyszonych.
 
Kierunek posiada ultranowoczesne zaplecze dydaktyczne w postaci Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, gdzie w kontrolowanych warunkach symulujących warunki szpitalne, studenci zdobywają umiejętności praktyczne na wysokiej klasy fantomach symulujących stan pacjentów.   więcej >>>

 

Pielęgniarstwo w trybie dziennym

Studia pielęgniarskie w trybie dziennym to najbardziej efektywny sposób zdobycia praktycznych umiejętności medycznych oraz bogatej wiedzy z zakresu opieki nad pacjentem. Rozbudowany program oraz wiele godzin zajęć prowadzonych przez doświadczoną kadrę nauczycielską są najlepszą gwarancją wysokiej jakości kształcenia.

Absolwenci, którzy decydują się na taki tryb nauki są wykwalifikowanymi specjalistami, gotowymi do podjęcia pracy w dowolnie wybranej placówce medycznej.

 
Materiały i artykuły powiązane z kierunkiem pielęgniarstwo:
 
Pomoc dla SOR >>>
Studenci pielęgniarstwa w walce z "koronawirusem" >>>
Relacja z seminarium o odmrożeniach >>>
Ćwiczenia Służb Ratowniczych >>>  
Uroczystość "Czepkowania" >>>
Recepta na długowieczność - seminarium naukowe >>>
Drzwi otwarte w MCSM >>>
Nagroda dla studentów >>>
 
Rekrutacja na studia dzienne (stacjonarne), licencjackie
 

Zasady i kryteria rekrutacji na kierunek >>>

Informacje i kontakt z dziekanatem przyjmującym dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji:

tel. 75 645 33 30
email: dziekanatwnmit@kans.pl

adres: Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze
Wydział Nauk Medycznych i Technicznych
ul. Lwówecka 18, Budynek 3, Pokój 9
58 - 506 Jelenia Góra

 

<<< powrót do listy kierunków

instagram
instagram
instagram