loader
tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

REKRUTACJA 2024/2025

Sprawdź Więcej
KARKONOSKA AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W JELENIEJ GÓRZE
arrow left
arrow right

Wybierz co Cię interesuje

Wybór Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze to gwarancja rozwoju w aspekcie intelektualnym, społecznym i kulturalnym. Kształcimy wysoko wykwalifikowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. KANS to droga do sukcesu!

Aktualności

Wydarzenia i aktualności z życia akademickiego

30 Kwi 2024
Nowy numer Newslettera KANS już dostępny!

W najnowszym numerze znajdziesz wiele interesujących treści. Przeczytasz o najnowszych publikacjach naszych pracowników, które wniosą wiele wartościowych informacji do Twojej wiedzy. Zobaczysz, jakie projekty i programy realizujemy w KANS, aby stale rozwijać naszą społeczność akademicką. Przejrzysz minione wydarzenia oraz sprawdź kalendarium, aby być na bieżąco z najważniejszymi datami w życiu naszej Uczelni. Nie czekaj! Przekonaj się, co się u nas dzieje i zainspiruj się nowymi pomysłami! NEWSLETTER KANS MARZEC 2024 Czytaj Newsletter KANS już teraz!  

12 Kwi 2024
Zaproszenie do udziału w konferencji z cyklu „Nowe wyzwania w naukach społecznych – technologia, zarządzanie, środowisko”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pn. „Nowe wyzwania w naukach społecznych – technologia, zarządzanie, środowisko” organizowaną przez Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Wydawnictw Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Konferencja odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku, a jej celem jest prezentacja najciekawszych wyników badań w zakresie zarządzania, technologii i problematyki środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. Przy udziale w organizacji konferencji zaprosiliśmy do prac Komitetu Naukowego przedstawicieli renomowanych instytucji, takich jak Uniwersytet Warszawski, Gdański Uniwersytet Medyczny czy Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Dodatkową motywacją do organizacji konferencji jest fakt, że planujemy zaprezentować Państwu wystąpienia przedstawicieli różnorodnych środowisk, w tym nie tylko naukowych i akademickich, lecz także praktyków. Podczas konferencji będzie zatem, obok szansy wymiany poglądów i opinii na płaszczyźnie naukowej, możliwość udziału w forum dotyczącego doświadczeń i wiedzy w zakresie aktualnych zagadnień mieszczących się w obszarach zainteresowania nauk społecznych i technicznych oraz związanych ze zrównoważonym rozwojem. Pragniemy otworzyć przed Państwem możliwości podzielenia się z szerszym gronem najnowszymi osiągnięciami naukowo-badawczymi, a nasze zaproszenie kierujemy do pracowników naukowych instytutów, uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych. Pragniemy także zaprosić doktorantów, dla których prezentacja własnych osiągnięć jest ważnym celem procesu awansu naukowego. Oferujemy także możliwość publikacji artykułu w punktowanej monografii lub w czasopiśmie CBIiW KANS (ISSN: 2956-9591). Wszystkie istotne informacje na temat zakresu merytorycznego, harmonogramu i terminów wystąpień będziemy sukcesywnie udostępniać na stronach naszej uczelni (www.kans.pl).  Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy. Wypełniony formularz proszę wysłać na adres: cbiiw@kans.pl - termin złożenia zgłoszeń upływa 29 marca br. o godzinie 15:00. Termin złożenia artykułu do monografii – 24 maja 2024 o godzinie 15:00 (zastrzegamy sobie prawo redagowania tekstów, a wszystkie prace nadesłane do KANS i zaakceptowane przez Komitet Naukowy konferencji będą poddawane procedurze recenzyjnej). Koszt udziału w konferencji to 350 PLN i obejmuje nocleg z 11 na 12 kwietnia oraz publikację (wraz z recenzją). Podczas konferencji przewidujemy dwie przerwy kawowe i przerwę na lunch. Do 2 kwietnia Komitet Naukowy konferencji podejmie decyzję odnośnie akceptacji tematu wystąpienia. O wynikach prac Komitetu będziemy informować 3 kwietnia, zaś termin wniesienia opłaty konferencyjnej upływa 5 kwietnia (prosimy wnosić opłatę konferencyjną dopiero po uzyskaniu informacji o akceptacji referatu). Do zobaczenia!  Pobierz formularz zgłoszeniowy   

27 Mar 2024
Konferencja inauguracyjna projektu „Seniorzy – ambasadorzy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu”

W dniu 26 marca 2024 r. odbyła się konferencja inauguracyjna projektu „Seniorzy – ambasadorzy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu” w ramach programu INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027. W trakcie konferencji Wykład inauguracyjny „Das kulturelle Erbe des Riesengebirges und die interkulturelle Kommunikation”  - „Komunikacja międzykulturowa i niematerialne dziedzictwo kulturowe“ przeprowadził dr Józef Zaprucki, profesor KANS – literaturoznawca i kulturoznawca zajmujący się od lat literaturą, historią i kulturą regionu. W ramach konferencji swoje prelekcje przeprowadziły również Klaudyna Michalska, której prezentacja dotyczyła historii kompozytora Oliviera Messiaena oraz Anna Komsta, która skupiła się na kuchni naszego regionu. Nadzór merytoryczny nad konferencją prowadziły z ramienia KANS – Monika Wachowicz z ramienia KARR Marta Sobolewska, z ramienia IBZ Marienthal   - Stefanie Patron. Informacje o kolejnych wydarzeniach w ramach projektu już wkrótce!

27 Mar 2024
Współpraca z Fundacją Autika

W dniu 26.03.2024 r. odbyło się jedno z pierwszych spotkań, na którym zapadły wstępne ustalenia dotyczące dalszej współpracy Uczelni z Fundacją Autika. Szczegóły niebawem. W spotkaniu wzięły udział: Rektor dr Elżbieta Zieja, prof. KANS, Joanna Klaga - Wiceprezes Zarządu Fundacji Autika oraz Monika Bogusławska-Krzysiak - Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych.

27 Mar 2024
Warsztaty ZSOiT

Dni otwarte w „Karkonoskiej” zachęciły uczniów do lepszego poznania KANS. Warsztaty dla kilkudziesięciu uczniów jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych stanowiły fascynujące doświadczenie edukacyjne. W ramach tych zajęć uczniowie zgłębiali zagadnienia dotyczące precedencji w biznesie, o której opowiadał Cezary Korba, natomiast dr Aleksander Żołnierski wygłosił bardzo ciekawy wykład o roli sztucznej inteligencji w współczesnym świecie. Poprzez interaktywne prezentacje, dyskusje i studia przypadków, młodzież miała okazję zrozumieć, jak decyzje biznesowe podejmowane są w oparciu o analizę danych oraz jak technologie AI rewolucjonizują różnorodne branże. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość odwiedzenia akademickiego studia radiowego, gdzie pod okiem Mileny Wojciechowskiej, studentki III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, mogli zapoznać się z procesem produkcji programów radiowych oraz technologiami stosowanymi w tej dziedzinie. To nie tylko umożliwiło im poszerzenie horyzontów związanych z mediami, ale także pozwoliło na zdobycie wiedzy praktycznej dotyczącej pracy w mediach. Natomiast wizyta w Centrum Symulacji Medycznej dzięki Technikom Symulacji - Kacprowi Kaniewskiemu i Marcinowi Kwiatkowskiemu, była niezwykle wartościowym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak zaawansowane technologie mogą być wykorzystane w szkoleniu medycznym, co pozwoliło im lepiej zrozumieć rolę symulacji w doskonaleniu umiejętności personelu medycznego oraz poprawianiu jakości opieki zdrowotnej. Te warsztaty nie tylko dostarczyły uczniom cennej wiedzy z zakresu biznesu, sztucznej inteligencji, mediów i medycyny, ale także zainspirowały ich do refleksji nad możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego w erze nowoczesnych technologii.

26 Mar 2024
Możliwość wyjazdu na praktyki

Sekcja Współpracy z Zagranicą informuję o mozliwości wyjazdów miedzy innymi na praktyki w ramach programu ERASMUS+.  Firma Job Trust Hr Recruitment & Consulting przesyła niezbędne informacje. Więcej szczegółów w Sekcji Współpracy z Zagnicą: marek.runiewicz@kans.pl  i waldemar.rybinski@kans.pl lub pod numerem telefonu: 75 645 33 42 / 75 645 33 43.

Zobacz Wszystkie
Nowa kadra akademicka

Zajęcia dla studentów prowadzą specjaliści, praktycy oraz pasjonaci danej dziedziny.

Bezpłatne studia I i II stopnia

Ponad 20 specjalności do wyboru, nowe kierunki już wkrótce! Studia podyplomowe - 9 kierunków do wyboru.

Nowoczesne pracownie i laboratoria

M.in. studio radiowe, pracownia kryminalistyki, gastronomii, DJ, nauki języków, fizjologii wysiłku, laboratoria chemiczne, strzelnica, centrum symulacji medycznej.

Praktyki w renomowanych miejscach

Zdobądź doświadczenie i praktykę u najlepszych pracodawców w okolicy. Poznaj tajniki zawodu i ucz się od najlepszych.

Campus w samym sercu Karkonoszy

Wydziały, basen, hala sportowa, biblioteka, akademik, pracownie - wszystko w jednym miejscu.

Sprawdź kierunki

Bezpłatne studia I i II stopnia i ponad 20 specjalności do wyboru! KANS to również studia podyplomowe - 9 pożądanych kierunków! Zobacz, co możemy razem osiągnąć.

Opinie o Nas

Od ponad 20 lat uczelnia buduję ofertę edukacyjną na najwyższym poziomie

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze to umiejętności i wiedza, które uzyskane są na zajęciach w więszości praktycznych. Dzięki temu nie czuje się, że wiedze student ma wyłącznie książkową. Usytuawanie Ucze...

dr n. KF. Dariusz Milko
Fizjoterapia, nauczyciel akademicki KANS

Karkonoska to uczelnia silnie osadzona w kontekście lokalnym. To, co ją wyróżnia, to kameralność i dobre, partnerskie relacje pomiędzy studentami a kadrą. Jesteśmy blisko studentów, z wieloma mamy kontakt nawet po latach.

dr Oliwia Tarasewicz-Gryt
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauczyciel akademicki KANS

Pracując w Karkonoskiej często nachodzi mnie myśl, że chciałabym być na miejscu tych młodych ludzi. Bardzo fajny program nauczania, praktycy jako wykładowcy, dodatkowe i certyfikowane kursy, grupy, w których mamy szansę na indywidualn...

mgr Magdalena Otto
Dietetyka, nauczyciel akademicki KANS

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze to umiejętności i wiedza, które uzyskane są na zajęciach w więszości praktycznych. Dzięki temu nie czuje się, że wiedze student ma wyłącznie książkową. Usytuawanie Ucze...

dr n. KF. Dariusz Milko
Fizjoterapia, nauczyciel akademicki KANS

Karkonoska to uczelnia silnie osadzona w kontekście lokalnym. To, co ją wyróżnia, to kameralność i dobre, partnerskie relacje pomiędzy studentami a kadrą. Jesteśmy blisko studentów, z wieloma mamy kontakt nawet po latach.

dr Oliwia Tarasewicz-Gryt
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauczyciel akademicki KANS

Pracując w Karkonoskiej często nachodzi mnie myśl, że chciałabym być na miejscu tych młodych ludzi. Bardzo fajny program nauczania, praktycy jako wykładowcy, dodatkowe i certyfikowane kursy, grupy, w których mamy szansę na indywidualn...

mgr Magdalena Otto
Dietetyka, nauczyciel akademicki KANS

Dlaczego warto wybrać KANS?

ikony

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze to jedyna, autonomiczna i publiczna uczelnia wyższa, która gwarantuje systematyczny wzrost poziomu jakości świadczonych usług edukacyjnych dla studentów i otoczenia zewnętrznego oraz kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. Posiada nowoczesne zaplecze dydaktyczno-laboratoryjne ulokowane w urokliwym kampusie uczelnianym, w którym znajdują się m.in.: jedna z najnowocześniejszych bibliotek na Dolnym Śląsku, kryta pływalnia, hala sportowa z bogatym zapleczem rekreacyjnym, profesjonalne studio radiowe oraz pracownia DJ, specjalistyczne laboratorium chemiczne, kryminalistyczne, gastronomiczne oraz Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Na terenie kampusu znajduje się również akademik, strzelnica oraz pracownia fizjologii wysiłku. Wyposażenie dydaktyczno-laboratoryjne KANS pozwala na prowadzenie wieloprofilowych prac badawczych.

Nasi Partnerzy

FUNDACJA NOWY STAW

ZST MECHANIK

TEATR IM. C.K. NORWIDA

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE

FUNDACJA NOWY STAW

ZST MECHANIK

TEATR IM. C.K. NORWIDA

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE