tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Event i kreowanie wizerunku

REKRUTACJA

Praktycznie uczymy zawodu przyszłych dziennikarzy i pozostałych pracowników mediów, a także agencji public relations, biur promocji i reklamy. Zajęcia na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej to w dużej mierze praktyczne warsztaty w doskonale wyposażonych pracowniach.

Studia I stopnia dostarczają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do pracy w zawodach związanych z dziennikarstwem, komunikacją wizerunkową i public relations. Zajęcia w studiu radiowym, telewizyjnym a także w pracowni DJ są prowadzone przez osoby z doświadczeniem praktycznym.

Warto studiować!

Według danych GUS w roku akademickim 2020/2021 dziennikarstwo było w czołówce najczęściej wybieranych grup kierunków!

Czego się nauczysz, studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną?

Podczas studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze studenci uczą się tworzenia przekazów medialnych – telewizyjnych, internetowych, prasowych i radiowych – oraz reguł rządzących mediami. Poznają specyfikę współczesnych mediów. Warsztat nowoczesnego dziennikarstwa to umiejętność posługiwania się najnowszymi technologiami, dlatego nasz program nauczania jest stale aktualizowany i wzbogacany o najnowsze rozwiązania.

Program nauczania obejmuje także umiejętność wystąpień publicznych, krytycznego myślenia, podejmowania decyzji, dyskusji i weryfikacji źródła informacji.

Pracujemy w małych grupach, w przyjaznej atmosferze. Kadra jest otwarta na dyskusję, a każdy student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest traktowany po partnersku.

Jakie umiejętności zdobędziesz u nas?

  • komunikowanie (w praktyce, w teorii, w mediach, w agencji PR, w swojej firmie, z klientem)
  • pisanie (zrozumiale, trafnie, pod wyszukiwarkę, dla żądnych wiedzy, dla klientów i wyborców)
  • mówienie (do innych, do kamery, do mikrofonu)

Jaka praca po Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej?

Absolwenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna nie muszą martwić się o pracę. Pozyskane umiejętności pozwalają naszym absolwentom na zawodową samodzielność. Są przygotowani do pracy w mediach (prasa, radio, telewizja oraz Internet i social media), agencjach public relations, reklamy i promocji, firmy konsultingowe, agencje brandingowe, reklamowe i kreatywne i wiele innych.

Studiując Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną możesz wybrać specjalności:

Możesz także wybrać jedne ze studiów podyplomowych:

Jaki powinien być przyszły dziennikarz i specjalista od komunikacji społecznej? Kreatywny, kompetentny, otwarty i ciekawy świata.

ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM!

Rozwijaj się i studiuj w Karkonoskiej! REKRUTACJA

Wybierz stopień

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Wybierz stopień

Wiemy, że wielu z naszych studentów to osoby, które pracują, mają rodzinę, obowiązki lub absorbujące hobby. Dlatego też, program studiów układamy w sposób, który gwarantuje nie tylko zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności, ale również umożliwia pogodzenie nauki z życiem prywatnym.