Nabór Erasmus+ --- przedłużony do 11.03.2022
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze dysponuje środkami na wyjazdy studentów i pracowników w ramach Programu Erasmus+ w roku 2020, w ramach umowy KA103 2019 (pozostałe środki dla pracowników) KA103 2020 oraz KA131 2021.
Termin obecnego, przedłużonego naboru wniosków to 11.03.2022.
DLA STUDENTÓW:
Informacja o uczelniach, do których można jechać na studia w ramach określonych kierunków dostępna jest tutaj. Ze względu na okres przejściowy w nowym okresie programowania, wyjazdy do niektórych uczelni mogą nie być możliwe, należy potwierdzić możliwość wyjazdu z koordynatorem i każdą instytucją docelową.
W ramach aktualnego naboru można zgłaszać się na wyjazdy na studia na semestr zimowy lub letni roku akademickiego 2022/2023 lub na wyjazdy na praktyki.
Na praktyki można wyjeżdżać do dowolnych instytucji, które wyrażą chęć przyjęcia studenta, w krajach programu Erasmus.
Formularze wniosku i zaświadczenia dostępne są tutaj.
Szczegółowe informacje na temat sposobu organizacji wyjazdów dostępne są tutaj:
http://wzz.kpswjg.pl/pl/erasmus-dla-studentow
Tutaj zaś można poczytać o wrażeniach waszych kolegów z wyjazdów, które odbyli w poprzednich latach!
STUDENCI zainteresowani składają:
podpisany wniosek we wskazanym terminie do godziny 14:30.
Uwaga studenci kierunków inne niż filologiczne: Do wniosku powinno zostać załączone zaświadczenie o znajomości języka.
NABÓR DLA PRACOWNIKÓW OBEJMUJE wyjazdy do krajów Programu Erasmus+ (patrz punkt A) oraz do krajów partnerskich w Programie (patrz punkt B).
A. DO KRAJÓW PROGRAMU ERASMUS+
Możliwe wyjazdy:
1) dydaktyczne: mogą zostać zrealizowane w instytucjach w krajach programu Erasmus+
z którymi KPSW ma podpisaną umowę o współpracy (link do listy umów tutaj),
w celu przeprowadzenia 8 godzin zajęć dydaktycznych zaproponowanych
w Porozumieniu o programie nauczania - Teaching Agreement, więcej informacji tutaj
Ze względu na okres przejściow w nowym okresie programowania, wyjazdy do niektórych uczelni mogą nie być możliwe, należy potwierdzić możliwość wyjazdu z każdą instytucją docelową.
2) szkoleniowe: do dowolnych instytucji w krajach programu Erasmus+, w celu
zrealizowania zaproponowanego Porozumienia o programie szkolenia - Training
Agreement, więcej informacji tutaj
Pracownicy dydaktyczni mogą doskonalić swój warsztat prowadząc wykłady i zajęcia dla studentów partnerskich uczelni, jednak przy braku możliwości organizacji zajęć za granicą z powodu pandemii, wyjazd dydaktyczny można ewentualnie zamienić na wyjazd szkoleniowy w celu realizacji specjalistycznych szkoleń metodycznych, dzięki którym pracownicy będą mogli podnieść jakość nauczania, uaktualnić karty przedmiotów o literaturę dla przyjeżdżających studentów w ramach Programu Erasmus+ itp.
W bieżącym naborze preferowane będą wyjazdy planowane do końca maja 2022 roku.
Informacja o sposobach finansowania wyjazdów do krajów Programu Erasmus+ dostępna jest TUTAJ
B. NABÓR DLA PRACOWNIKÓW NA WYJAZDY W CELU DYDAKTYCZNYM: UKRAINA, CHINY I USA
Przy założeniu że będzie to możliwe w dobie pandemii, otwarty zostaje nabór na wyjazdy do krajów partnerskich w programie Erasmus+, na które KPSW dostało dofinansowanie. Dostępne są stypendia:
1 stypendium na wyjazd na Ukrainę. Uczelnie partnerskie w tym kraju to Winnicki Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny i Lwowski Uniwersytet Kultury Fizycznej, termin realizacji do 31 lipca 2023.
1 stypendium na wyjazd do USA, Tyler Junior College, termin realizacji do 31 lipca 2023.
2 stypendia na wyjazd w celu dydaktycznym do Chin, jedno z terminem realizacji do 31 lipca 2022 a drugie do 31 lipca 2023. Uczelnie partnerskie w tym kraju to Jiangsu Province Changzhou Technician College i nowa uczelnia Changzhou Institute of Technology.
Stypendia na wyjazdy do wszystkich krajów partnerskich wynoszą 180 Euro na dzień. Wyjazd trwa 5 dni, lecz w związku ze specyfiką tego projektu dolicza się do niego również 2 dni na podróż. Ryczałt na koszty podróży do Stanów Zjednoczonych i Chin wynosi 1500 Euro, a na koszty podróży na Ukrainę: 275 Euro. Pracownik przed wyjazdem sam dokonuje rezerwacji podróży i zakwaterowania za granicą.
Szczegółowa informacja o sposobach finansowania wyjazdów do krajów Programu Erasmus+ dostępna jest TUTAJ.
WAŻNE W PANDEMII
Uczestnik mobilności może realizować studia/wyjazd dydaktyczny/szkoleniowy tylko w formie zdalnej/wirtualnej/on-line, pozostając w miejscu swojego zamieszkania. Zmianie nie ulegają zasady kwalifikacji i rozliczenia mobilności, przy czym w przypadku nauki bez wyjazdu do jednostki przyjmującej, uczestnikowi mobilności nie przysługuje stypendium.
Dofinansowanie na czas pobytu za granicą przysługuje natomiast nawet wtedy, jeżeli studia będą realizowane tylko w formie zdalnej/wirutalnej/on-line. Decyzja o zrealizowaniu takiej mobilności musi być uzgodniona pomiędzy wszystkimi trzema zainteresowanymi stronami – KPSW, instytucją przyjmującą i studentem. Przed wyjazdem studenta uczelnia wysyłająca powinna mieć potwierdzenie (wystarczy e-mail), że program studiów będzie dostępny dla studenta wraz z podaniem jego formy (zajęcia w formie bezpośredniej, zajęcia zdalne/wirtualne/on-line). Tego typu mobilności podlegają takim samym zasadom kwalifikacji i rozliczenia, jak mobilności realizowane w regularnym trybie. Stypendium będzie przysługiwało studentowi tylko i wyłącznie za czas rzeczywistego pobytu za granicą.
PRACOWNICY zainteresowani składają:
podpisany wniosek we wskazanym terminie do godziny 14:30, dostępny m. in. tutaj.
Uwaga pracownicy: Wniosek powinien być podpisany również przez bezpośredniego przełożonego lub dziekana odpowiedniego wydziału.
Do wniosku pracownika powinno być załączone proponowane Porozumienie o programie nauczania/szkolenia (teaching/training mobility agreement). Aktualny wzór porozumienia o programie nauczania dostępny jest TUTAJ a szkolenia TUTAJ. Ten dokument nie wymaga na tym etapie podpisu.
Zeskanowane podpisane dokumenty można też przesłać mailem: kamila.biniek@kpswjg.pl.
Zapraszam serdecznie do konsultacji!
budynek nr 11, pokój nr 16
telefon 075 64 53 342
Kamila Biniek