Cel studiów podyplomowych
Studia podyplomowe Choreoterapia w
ychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu specjalistów z zakresu pracy terapeutycznej. Podstawą organizacji studiów jest
wykreowanie kompetentnego specjalisty terapii tańcem i ruchem. Celem studiów jest wprowadzenie w tematykę terapii poprzez ruch, taniec oraz muzykę w różnych grupach rozwojowych i terapeutycznych. Studia mają także na celu zapoznanie uczestników z zasadami, metodami oraz podstawowymi technikami choreoterapii oraz funkcjami terapeutycznymi tańca.
Studia podyplomowe z zakresu choreoterapii dają kwalifikacje do pracy w zakresie rozwoju osobistego oraz terapeutycznego. Absolwent może podjąć pracę w placówkach oświatowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, świetlicach terapeutycznych, internatach, ośrodkach socjoterapii, domach kultury, ośrodkach wczesnej interwencji, domach dziecka, w domach pomocy społecznej, placówkach rehabilitacyjnych, domach opieki nad osobami starszymi.
Adresaci studiów podyplomowych
Studia skierowane są do pedagogów, psychologów, instruktorów tańca, terapeutów zajęciowych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz psychoterapeutów. Adresatami mogą być również fizjoterapeuci, osoby pracujące w ośrodkach rehabilitacji zaburzeń psychicznych oraz neurologicznych. Studia wprowadzają w tematykę terapii przez taniec i ruch oraz w podstawy w pracy z ciałem.
W programie studiów znajdują się między innymi:
- choreoterapia w rozwoju osobistym;
- analiza i obserwacja ruchu;
- taniec terapeutyczny.
Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców – praktyków z wieloletnim doświadczeniem, m.in: mgr Reginę Wolską, mgra Marka Szczęsnego, dr Agnieszkę Zygmont, dr Edytę Bonk.
Studia trwają 2 semestry, obejmują 254 godziny zajęć dydaktycznych + 60 godzin praktyk zawodowych,
prowadzonych w formie hybrydowej.
Zasady rekrutacji:
Złożenie w terminie kompletu dokumentów tj.: podania na studia, kserokopii oryginału lub odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Pobierz podanie na studia podyplomowe.
Dokumenty należy przesłać na adres:
dziekanatWNMiT@kans.pl
Drogi Kandydacie, jeżeli
chciałbyś skorzystać z pożyczki na kształcenie, odsyłamy do strony
www.inwestujwrozwoj.pl - gdzie można uzyskać więcej informacji na temat pomocy materialnej.