tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Nauczanie języka polskiego jako obcego

Forma studiów: studia on-line
Liczba semestrów: 2 semestry

REKRUTACJA TRWA DO 27.09.2024

Cel studiów:

Studia mają na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli, lektorów szkół językowych, absolwentów studiów nauczycielskich, filologicznych i humanistycznych poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dydaktyki ogólnej, metodami nauczania języków obcych oraz podstawami psychologicznymi i teorią akwizycji języków obcych. Zajęcia z dydaktyki szczegółowej przybliżają uczestnikom zajęć sposoby nauczania gramatyki i słownictwa, wymowy i pisowni oraz uczą jak pracować z cudzoziemcami w różnym wieku na każdym etapie edukacyjnym . Pokazują także, jak rozwijać sprawności językowe (umiejętność rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania), wykorzystując, m.in., podejście interkulturowe.

Dla kogo?

Studia te adresowane są między innymi do pracujących w polskich szkołach nauczycieli języka polskiego i nauczycieli języków obcych, coraz częściej spotykających się z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracyjnym, a także do osób chcących zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego dorosłych. Absolwenci studiów mogą również wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy dydaktycznej za granicą (na lektoratach w zagranicznych uczelniach, w szkołach i ośrodkach polonijnych)

W programie studiów znajdą się między innymi:

  • Elementy fonetyki i wymowy języka polskiego;
  • Elementy kulturoznawstwa na lekcjach języka polskiego;
  • Gramatyka funkcjonalna języka polskiego;
  • Podstawy dydaktyki języków obcych
  • Nauczanie języka polskiego jako obcego na tle polskiego systemu szkolnictwa
  • Dydaktyka języków obcych dzieci i młodzieży
  • Teoria akwizycji języków obcych
  • Komunikacja międzykulturowa na lekcjach języka polskiego jako obcego
  • Nowe technologie, gry i zabawy dydaktyczne w nauczaniu j. polskiego jako obcego

Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców – praktyków z wieloletnim doświadczeniem,

Zasady rekrutacji:

Złożenie w dziekanacie Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych następujących dokumentów:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe pobrane z naszej strony internetowej
  • kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu) lub poświadczonej kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • w przypadku obcokrajowców potwierdzenie dotyczące poziomu biegłości językowej kandydata na poziomie min. C1 wg. ESOKJ w zakresie znajomości języka polskiego

(lub przesłanie wyżej wymienionych dokumentów drogą elektroniczną na adres mailowy dziekanatu dziekanatWNHiS@kans.pl, z zastrzeżeniem okazania oryginału dyplomu ukończenia studiów wyższych w późniejszym terminie.

O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 4400 zł (możliwość płatności w ratach)

Szczegółowych informacji w sprawie studiów podyplomowych udzielamy osobiście lub telefonicznie w dziekanacie WNHiS tel.: 75 64 53 303; 75 64 53 304.

Możliwość dofinansowania studiów podyplomowych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych w wysokości 80%, a nawet do 100 %.   <<<<< Sprawdź ofertę.

Wybierz stopień

Wybierz stopień

Wiemy, że wielu z naszych studentów to osoby, które pracują, mają rodzinę, obowiązki lub absorbujące hobby. Dlatego też, program studiów układamy w sposób, który gwarantuje nie tylko zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności, ale również umożliwia pogodzenie nauki z życiem prywatnym.