Mapa Witryny:

Alt + V

08 Kwi 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach Przełajowych

W dniach 6-7 kwietnia w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Duży sukces odniosła reprezentacja naszej uczelni.

W biegu na dystansie 3 km złoty medal w typach Uczelni wywalczyła Julia Ścisłowska, natomiast Aleksandra Wiśniewska zdobyła brązowy medal. W klasyfikacji generalnej dziewczyny zajęły odpowiednio 8. i 13. miejsce. Dobrze zaprezentowały się także Emilia Zasadna oraz Marysia Jurczyk.

Wśród mężczyzn na dystansie 6 km brązowy medal w typach Uczelni zdobył Jakub Napierała, który w klasyfikacji generalnej zajął 11. miejsce. Na dystansie 9 km srebro wywalczył Patryk Szmit, który w klasyfikacji generalnej był tuż za podium. Wysokie 14. miejsce w „generalce” zajął Konrad Badacz. Na punktowanych miejscach znaleźli się również Michał Szatkowski oraz Mariusz Pływaczyk.

Największą niespodziankę sprawiła przełajowa sztafeta mieszana (2 kobiety i 2 mężczyzn), zdobywając srebrny medal w klasyfikacji generalnej. W sztafecie pobiegli Julia Ścisłowska, Aleksandra Wiśniewska, Patryk Szmit i Jakub Napierała.

Gratulujemy naszym lekkoatletom i czekamy na kolejne medale Mistrzostw Polski.