Mapa Witryny:

Alt + V

27 Maj 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 23.05-26.05. odbyły się w Białymstoku Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Duży sukces odnieśli nasi studenci, którzy godnie reprezentowali naszą Uczelnię.

Złoty medal w typach uczelni w biegu na 800 m wywalczyła Aleksandra Wiśniewska (I rok dietetyki). W biegu na 1500 m złoty medal w typach uczelni wywalczył Jakub Napierała (I rok wychowania fizycznego), natomiast srebro na tym samym dystansie zdobył Patryk Szmit (II rok wychowania fizycznego). Jakub Napierała zajął trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. W skoku wzwyż dobrze zaprezentował się Szymon Jarosz (II rok fizjoterapii), który uplasował się na IV miejscu w typach uczelni. Główna faworytka do złotego medalu w biegu na 1500 m – Julia Ścisłowska (I rok dietetyki), niestety tuż przed startem odniosła kontuzję.

Gratulujemy naszym lekkoatletom i czekamy na dalsze sukcesy!!!