Mapa Witryny:

Alt + V

21 Wrz 2022

Katarzyna Dwilewicz na Mistrzostwach Świata!

W dniach 11-18 września, w miejscowości Antwerpia (Belgia) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach.
W turnieju granym tempem klasycznym nasza studentka Katarzyna Dwilewicz zdobyła srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.

W skład zespołu wliczono 3 najlepsze wyniki zawodników z jednego kraju - 2 kobiet (Katarzyny Dwilewicz oraz Anny Kubickiej - zdobyły po 6/9pkt) oraz 1 mężczyzny - Igora Janika (6,5/9pkt).

W Mistrzostwach wzięło udział 8 zawodników z Polski, nominowanych przez Akademicki Związek Sportowy. W całym turnieju wzięło udział 68 osób z 20 krajów. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Iranu, a trzecie - Francja. Nasza studentka uzyskała normę na tytuł Mistrzyni Międzynarodowej.
W indywidualnym turnieju w szachach błyskawicznych zajęła VI miejsce na świecie, zdobywając również 6/9pkt.