Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
24 Wrz 2024
17 sierpnia w Chrośnicy – Wiosce Barwnych Wątków – odbyła się 4. edycja festiwalu sztuki Osnowa Fest. Przedstawiciele Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach artystycznych. Jednym z najważniejszych elementów festiwalu było malowanie sztandarów żywiołów – symbolicznego aktu wyrażającego siłę natury i jej elementów. Happening artystyczny przyciągnął uwagę uczestników, integrując społeczność wokół wspólnej kreacji.
„To już czwarta edycja Festiwalu Sztuki Osnowa Fest w Chrośnicy – Wiosce Barwnych Wątków. W tym roku tematem przewodnim są Żywioły. Spotykamy się w Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego w Chrośnicy, gdzie będziemy tworzyć Sztandary Żywiołów. Do współpracy zaprosiliśmy artystów: Tomasza Akusza – pomysłodawcę, Małgorzatę Andrzejewską, Jolantę Brejdak, Dorotę Komar-Zmyślony, Nadię Kotkowską, Tadeusza Sobkowiaka oraz Andrzeja Andrzejewskiego, którzy swoją twórczością łączą siły natury z pięknem sztuki. Pod kierunkiem artystów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne sztandary inspirowane żywiołami – ziemią, wodą, ogniem i powietrzem. Użyjemy naturalnych barwników i materiałów, aby podkreślić naszą więź z naturą" – mówili przedstawiciele Kaczawskiej Sieci Współpracy.
Zebrani mieli również okazję obejrzeć niesamowitą interpretację Don Kichota w wykonaniu aktora Cezarego Molendy. Artysta wchodził w bezpośrednią interakcję z publicznością, która stała się elementem, a wręcz uczestnikiem przedstawienia.
Koncert Joanny Vorbrodt, znanej z eksperymentalnego podejścia do muzyki, dodał wydarzeniu niezwykłej atmosfery. Jej występ był emocjonalnym przeżyciem, idealnie współgrającym z artystycznym duchem festiwalu.
Ważnym punktem programu były także warsztaty prowadzone przez członków Kaczawskiej Sieci Współpracy. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach związanych z rękodziełem, sztuką i ekologią. To podkreślało znaczenie działań lokalnych i ekologicznych w dzisiejszym świecie sztuki i nauki, stanowiąc jednocześnie lekcję poglądową, jak może wyglądać mały biznes turystyczny i na czym polega jego funkcjonowanie.
Festiwal Osnowa Fest 2024 w Chrośnicy, w którym aktywnie uczestniczyła Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych, był doskonałym przykładem współpracy artystycznej i edukacyjnej, promującej kreatywność, ekologię oraz lokalne dziedzictwo.