Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
25 Cze 2026
Jak pomóc uczniom w wyborze przyszłej ścieżki kariery i studiów? Najlepiej pozwolić im sprawdzić wszystko „od środka”! Właśnie taką możliwość zyskali uczniowie klasy o profilu promedycznym Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi, którzy spędzili w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych dwa niezwykle intensywne dni.
Dzień pierwszy upłynął pod znakiem odkrywania świata nauk społecznych i humanistycznych na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z psychologii, pedagogiki z kryminalistyką, a na warsztatach z filologii angielskiej mieli możliwość zapoznania się z kulturą amerykańską prezentowaną przez wykładowczynię z USA.
Drugiego dnia na Wydziale Nauk Medycznych i Technicznych uczniowie zgłębiali tajniki kierunków takich jak pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka oraz automatyka. Zajęcia pozwoliły im zobaczyć, jak wygląda praca specjalistów, poznać nowoczesny sprzęt oraz metody nauki i przekonać się, jak wiele możliwości rozwoju daje współczesna edukacja medyczna i techniczna.
Nie zabrakło również elementów integracyjnych i rywalizacji. Quiz dotyczący zasad precedencji wyłonił mistrzów etykiety biznesowej, sprawdzając wiedzę uczestników z zakresu zasad zachowania i komunikacji w sytuacjach oficjalnych.
Obóz był nie tylko czasem nauki, ale także budowania relacji i wspólnych wspomnień. Uczniowie zamieszkali w akademiku KANS, dzięki czemu mogli poczuć atmosferę prawdziwego życia studenckiego. Wieczorem w klubie studenckim odbyło się szalone karaoke, które szybko za-mieniło się w pełną energii integrację i świetną zabawę!
Pierwsza wizyta uczniów Zespół Szkół Zawodowych im.mjr Henryka Sucharskiego w Złotoryi Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Złotoryi w KANS stała się początkiem nowej współpracy. Obie strony widzą potencjał w kolejnych wspólnych działaniach – kolejnych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych i inicjatywach, które pomogą młodzieży lepiej przygotować się do wyboru dalszej drogi kształcenia.
Dziękujemy uczniom i opiekunom za obecność, zaangażowanie i pozytywną energię. Mamy nadzieję, że był to dopiero początek wielu wspólnych projektów!