Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
26 Sty 2024
Sukces Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.
Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie studiów magisterskich (II stopnia) na kierunku Wychowanie fizyczne i sport o profilu praktycznym. Studia prowadzone będą w dwóch zakresach: menedżer sportu i trener odnowy biologicznej, w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Studia drugiego stopnia trwają 4 semestry,
a kształceniu przypisane jest 120 punktów ECTS.
Utworzenie nowego kierunku na terenie Jeleniej Góry umożliwia wypełnienie istniejącej luki edukacyjnej i jest odpowiedzią na aktualne potrzeby społeczno-gospodarcze w zakresie zapewniania wykwalifikowanej kadry w branży sportu i rekreacji oraz umożliwia zdobycie uprawnień do pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego. Studia drugiego stopnia są naturalnym uzupełnieniem studiów licencjackich, a proces edukacji kończy się uzyskaniem dyplomu i tytułu zawodowego magistra.
Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze dąży do zapewniania studentom wszechstronnego, akademickiego wykształcenia, dbając przy tym o dobre przygotowanie kierunkowe i specjalistyczne. Kształcenie specjalistów wychowania fizycznego w zakresie: menedżer sportu lub trener odnowy biologicznej jest odpowiedzią na potrzeby społeczne i coraz większą świadomość dotyczącą dbałości o własne zdrowie i kondycję psychofizyczną. Uzyskany tytuł daje możliwość podjęcia pracy w stowarzyszeniach i fundacjach działających w obszarze kultury fizycznej.
Nazwa kierunku studiów: Wychowanie fizyczne i sport
Stopień studiów: studia II stopnia, magister
Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Zakres: menedżer sportu i trener odnowy biologicznej
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne i sport będzie dysponować niezbędną wiedzą biologiczną, społeczną oraz umiejętnościami umożliwiającymi kompetentne oddziaływanie środkami fizycznymi na organizm i środkami pedagogicznymi na osobowość oraz przygotowanie do pracy zawodowej jako: nauczyciel wychowania fizycznego, organizator turystyki i rekreacji, menedżer ośrodka sportowego, lider edukacji zdrowotnej oraz trener odnowy biologicznej. Poza gruntowną znajomością metod diagnozy
i prognozy wymaga to umiejętności programowania środków kształcenia i wychowania fizycznego oraz kultury i wrażliwości pedagogicznej, gwarantujących efektywną realizację zajęć lekcyjnych i pozaszkolnych w zakresie wychowania fizycznego, sportu, rekreacji
i turystyki szkolnej, promocji zdrowia oraz odnowy biologicznej.
Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być placówki oświatowe w tym szkoły ponadpodstawowe oraz placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje sportowe (kluby sportowe) placówki kultury fizycznej, gabinety odnowy biologicznej i gabinety SPA.
Absolwent kierunku wychowanie fizyczne i sport jest także wychowawcą – przewodnikiem dla młodzieży, z którą wspólnie odkrywa, poznaje i kształtuje zachowania prozdrowotne. Dzięki uzyskanemu na studiach wykształceniu z zakresu nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej, nauk humanistycznych i społecznych oraz opanowaniu nauczania ruchu i usprawniania ciała, absolwent posiada kwalifikacje umożliwiające kompetentne oddziaływanie środkami fizycznymi na organizm i środkami społecznymi na osobowość, w celu zaspokojenia doraźnych potrzeb wychowanków w zakresie somatyczno – motorycznego rozwoju oraz przygotowania ich do dbałości o zdrowie, sprawność i budowę własnego ciała po zakończeniu edukacji.
Jako nauczyciel, absolwent kierunku Wychowanie fizyczne i sport będzie umiał poszukiwać i wykorzystywać informacje, obserwować, analizować i oceniać rzeczywiste sytuacje. Potrafi porozumiewać się z dziećmi i młodzieżą oraz jasno formułować własne myśli. Przy podejmowaniu decyzji stosuje zasady bezpieczeństwa, ma wyobraźnię, otwarty umysł i wiarę we własne siły. Potrafi wdrożyć działania ratownicze minimalizując skutki zagrożenia zdrowotnego. Umie pracować z zespołem i uwzględniać opinie innych (w tym uczniów). Autorytet nauczyciela – wychowawcy buduje własnym przykładem, poprzez systematyczny rozwój osobowości, dążąc do określonego celu poprzez wysiłek, pokonując własne słabości.
Studia drugiego stopnia na kierunku Wychowanie fizyczne i sport o profilu praktycznym kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Absolwent studiów otrzymuje dyplom ukończenia studiów oraz tytuł zawodowy magistra, jeżeli osiągnął efekty uczenia się i punkty ECTS określone w programie studiów oraz uzyskał pozytywną ocenę pracy dyplomowej i złożył egzamin dyplomowy.
Ukończenie studiów na kierunku Wychowanie fizyczne i sport zapewnia absolwentowi kwalifikacje na 7 poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, co odpowiada 7 poziomowi Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Wychowanie fizyczne i sport będzie przygotowany do realizacji zadań zawodowych ja również podjęcia studiów w szkole doktorskiej.