tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

27 Mar 2024

Warsztaty ZSOiT

Dni otwarte w „Karkonoskiej” zachęciły uczniów do lepszego poznania KANS. Warsztaty dla kilkudziesięciu uczniów jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych stanowiły fascynujące doświadczenie edukacyjne. W ramach tych zajęć uczniowie zgłębiali zagadnienia dotyczące precedencji w biznesie, o której opowiadał Cezary Korba, natomiast dr Aleksander Żołnierski wygłosił bardzo ciekawy wykład o roli sztucznej inteligencji w współczesnym świecie. Poprzez interaktywne prezentacje, dyskusje i studia przypadków, młodzież miała okazję zrozumieć, jak decyzje biznesowe podejmowane są w oparciu o analizę danych oraz jak technologie AI rewolucjonizują różnorodne branże.

Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość odwiedzenia akademickiego studia radiowego, gdzie pod okiem Mileny Wojciechowskiej, studentki III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, mogli zapoznać się z procesem produkcji programów radiowych oraz technologiami stosowanymi w tej dziedzinie. To nie tylko umożliwiło im poszerzenie horyzontów związanych z mediami, ale także pozwoliło na zdobycie wiedzy praktycznej dotyczącej pracy w mediach.

Natomiast wizyta w Centrum Symulacji Medycznej dzięki Technikom Symulacji - Kacprowi Kaniewskiemu i Marcinowi Kwiatkowskiemu, była niezwykle wartościowym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak zaawansowane technologie mogą być wykorzystane w szkoleniu medycznym, co pozwoliło im lepiej zrozumieć rolę symulacji w doskonaleniu umiejętności personelu medycznego oraz poprawianiu jakości opieki zdrowotnej.

Te warsztaty nie tylko dostarczyły uczniom cennej wiedzy z zakresu biznesu, sztucznej inteligencji, mediów i medycyny, ale także zainspirowały ich do refleksji nad możliwościami rozwoju zawodowego i osobistego w erze nowoczesnych technologii.

Powrót wstecz